Our product range includes a wide range of 250 x 250 mm compression moulding press, 60 tons.
₹ 670000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 60 Tons |
| Platen Size | 250 x 250 mm |
| Machine Type | 4-Pillar Type |
| Heating of Platens | Electrical Heater |
| Stroke Length | 150 mm |
| Bore Diameter | 200 mm |
| Motor Power | 3 HP |
| Condition | New |
| Country of Origin | Made in India |
Applications:
Hitesh Patel (Owner)
Oham Engineers
Opp. Gvmmsp Ring Road, Plot No 165, Radheshyam Ind. Estate, Odhav
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India